• . info@minikizlerkonya.com
  • . 0 (332) 324 60 50
Satranç Etkinliği Düzenledik
15 Ocak 2014
Satranç Etkinliği Düzenledik

Satrancın çocuğun üzerindeki etkilerini düşünürsek ve faydaları ile kıyaslarsak bu popülerlik yeterli değildir. Çalışmalar ve etkinlikler artarak devam etmeli ve satranç sporuna çocuklarımızın ilgisini çekmeyi başarmalıyız. Satranç çocuğun psiko- motor gelişiminden zihinsel gelişimine, sosyal yaşantısından derslerdeki başarısına, kendine olan güveninden tecrübe edinmeye kadar birçok alanda kendini geliştirmesine katkı sağlar. Çocuk satranç sayesinde yenmenin mutluluğunu yaşar, yenilgiyi kabullenmeyi öğrenir.

Satranç aslında hayatın ta kendisidir. Doğrular, yanlışlar, kazanmak, kaybetmek, kendine güvenmek, dikkatli olmak, plan yapmak, alternatif çözümler geliştirmek, problemlerle mücadele etmek gibi birçok kavramı içinde barındıran bir spordur satranç. Hayatta öyle değil midir? Bütün bunlar günlük yaşantımızda karşılaştığımız durumlardır. Satranç çocuğu olgunlaştırır. Tecrübe sahibi yapar. Problemlerle mücadele edebilmeyi, soğukkanlı olmayı öğretir. Kısacası hayata hazırlar.

Hatanın insana mahsus olduğunu, hiç kimsenin hatasız olamayacağını, en iyi olanın en az hata yapan olduğu gerçeğini kavrar. Hatalarını en aza indirgemeye çalışır. Satranç bize sakin olma yeteneğini de kazandırır. Satrancı yaygınlaştırabilirsek ilerleyen yıllarda en zor anlarda bile sakin düşünen ve sağduyu ile hareket edebilen bir kişi haline gelebiliriz.
 

Kurumumuz satrancın öneminin bilinci ile çocuklarımıza bu etkinliği sunmaktadır.


NERDEYİZ
ADRES

TELEFON
E-POSTA
:
:
:
:

Aşkan Mah. Gök Çiçek Sokak

No:6 Meram Merkez/Konya‎
(0332) 324 60 50
info@minikizlerkonya.com
 

E-BÜLTEN
E-Bültene Abone Olun!
Yeniliklerden ilk siz haberdar olun!
Sizi Tanıyalım!

E-Bültene Başarıyla Eklendiniz.
SOSYAL AĞLAR

Copyright © 2015   •   Minik İzler   •   Tüm Hakları Saklıdır